Brak danych do spłaty pożyczki – brak kontaktu z firmą pożyczkową

Kilka miesięcy temu wziąłem kredyt w jednej z firm oferujących kredyty „chwilówki”. Był to mój pierwszy taki kredyt i z obaw przed udostępnianiem danych osobowych podałem nieprawdziwe dane (PESEL i nr. dowodu). O dziwo system, który rzekomo weryfikuje to w bazach zaakceptował te dane i przyznano mi pożyczkę. Przez pierwsze 2 miesiące przedłużałem o kolejny miesiąc w terminie, co jest dowodem na to, że nie chciałem wyłudzić żadnej kwoty. W kolejnym miesiącu wyjechałem za granicę do pracy i nie miałem dostępu do sieci. Po przyjeździe przeczytałem e-maile od firmy o przekazaniu długu do firmy windykacyjnej, ponieważ nie wpłaciłem kwoty. Tutaj zaczyna się mój problem. Chcę w końcu spłacić tą pożyczkę, ale od 1,5 miesiąca nie otrzymuję odpowiedzi zarówno od tejże firmy pożyczkowej, jak i od firmy windykacyjnej jaka jest ostateczna kwota do zapłaty oraz na jaki rachunek mam uiścić opłatę. Sprawa nie wygląda komfortowo, bo licznik kwoty odsetek bije, a kontaktu brak. Generalnie rzecz biorąc mógłbym mieć pewien rodzaj spokoju ze względu na to, że wszystkie dane oprócz imienia i nazwiska są nieprawdziwe. Jak wspomniałem wcześniej, przez 2 msc. regularnie przedłużałem pożyczkowej, ponieważ wysłałem do nich już 4 wiadomości z prośbą o kontakt.

Jeżeli wraz z przedłużeniami nie dokonywał Pan częściowych spłat, to wcale nie świadczy o tym, że nie miał Pan zamiaru wyłudzić kredytu ale to informacja niejako na marginesie. Jeżeli ma Pan zamiar spłacić kredyt to oczywiście należy tego dokonać jak najszybciej aby ewentualnie nie posądzono Pana o wyłudzenie. Kwotę do spłaty może Pan obliczyć znając parametry kredytu a konkretnie oprocentowanie rzeczywiste plus ewentualne dodatkowe koszty wynikające z przedłużenia tudzież odsetki za zwłokę. Być może firma pożyczkowa udostępnia na stronie www kalkulator kosztów kredytu. Jeżeli spłaci Pan choć większą część kredytu to będzie lepsze niż brak jakiejkolwiek wpłaty.

Uzyskanie numeru rachunku bankowego firmy pożyczkowej nie powinno stanowić problemu. Jeżeli kredyt otrzymał Pan przelewem, to może Pan dokonać spłaty na konto z którego firma przelała Panu kredyt. Numer konta może być też podany na stronie www firmy pożyczkowej. W ostateczności może Pan pójść na pocztę i wysłać pieniądze przekazem, bez podania konta bankowego.

Proszę jednak sprawdzić, czy pismo o przekazaniu sprawy do firmy windykacyjnej zawiera informacje o tym iż jest to cesja czyli czy firma windykacyjna kupiła Pana dług. Jeśli tak, to spłaty powinien Pan dokonać na konto firmy windykacyjnej. Jeśli nie odpowiedzą na Pana zapytanie, jeśli na stronie www firmy windykacyjnej też nie ma podanego konta bankowego, to też może Pana dokonać wpłaty ta poczcie – przekazem pocztowym gotówki.

Jeżeli przekaz powróci jako niedoręczony, to wówczas zapłatę można złożyć do depozytu sądowego.

Darmowe doradztwo: kontakt@porachunki.net.pl

2 myśli na “Brak danych do spłaty pożyczki – brak kontaktu z firmą pożyczkową”

  1. mam pytanko mam długi w pl a przebywam w uk od 9 lat wiem ze ściga mnie komornik sądowy nie wiem w jakim charakterze moje pytanie czy można jakoś sprawdzić po peselu np czy zostanę zatrzymana na odprawie celnej lecąc do polski i czy będę miała możliwość powrotu do uk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *